Průmyslové a podnikatelské pojištění

Pojištění terorismu

Pojištění terorismu a násilností reaguje na celosvětový vývoj, který přináší zvýšenou poptávku po pojištění škod spojených s tímto rizikem. K teroristickým útokům dochází nejen ve vzdálených oblastech světa, ale opakovaně i na území Evropy.

Teroristický čin může vážně poškodit schopnost každé společnosti pokračovat ve své podnikatelské činnosti. Naší prioritou je poskytnout takové pojistné krytí, které našeho klienta finančně ochrání v případě poškození majetku a přerušení podnikání v důsledku takovýchto činů.

Pro koho je pojištění určeno

Pojištění je určeno pro všechny, jelikož se nedá předem říci, kam bude útok zamířen. Terorismem jsou však nejvíce ohroženy subjekty nacházející se v blízkosti strategických míst jako jsou například obchodní a administrativní centra, banky, přehrady, elektrárny, železnice, letiště, vojenské základny, ekonomicky zajímavá místa, politická sídla a sídla státníků, informační média, subjekty nacházející se v hlavním městě a místech s velkou koncentrací obyvatel.

Proč si pojištění sjednat

Riziko terorismu a násilností je ve všeobecných pojistných podmínkách pojišťoven standardně vyloučeno. Proto doporučujeme toto riziko zejména v ohrožených oblastech dopojistit. Pojištění neuchrání před možností teroristického útoku, ale může zmírnit ekonomický dopad, který má tato fatální událost na chod podnikatelských subjektů a dalších institucí. Dle expertů na terorismus není otázkou, zda může dojít, ale jen otázkou času, kdy dojde k útokům i na Česko.

Na co se pojištění vztahuje

Hmotný majetek – pojištění škod na nemovitém i movitém majetku, který je prostředkem pro realizaci tržeb a při poškození nebo zničení tohoto majetku by došlo ke snížení nebo zastavení produkce.
Přerušení provozu – je možno připojistit pojištění následných škod, kdy firma z důvodu škod na hmotném majetku nemůže dosahovat tržeb, avšak není zbavena povinnosti hradit nabíhající náklady.

Pojištěná rizika

Některé pojišťovny umožňují kromě pojištění terorismu rozšíření pojistného krytí rovněž o další rizika:

  • sabotáž
  • vzpoura
  • povstání, odboj nebo státní převrat
  • stávka, výtržnosti či občanské nepokoje

Teroristické útoky v minulosti

  • Madrid – 11.3.2004 explodovalo deset bomb ve čtyřech plně obsazených soupravách příměstských vlaků směřujících do metropole. Útok si vyžádal 191 obětí na životech a více než 1800 zraněných.
  • Londýn – 7.7.2005 byly odpálené tři bomby v londýnském metru. Čtvrtá vybuchla v patrovém autobusu. Zemřelo 52 civilistů a na 700 jich bylo zraněno.