O společnosti

Společnost Moraviatel a.s. je mladou a dynamicky se rozvíjející společností. Má dvě samostatné Sekce, které podnikají v rozdílných oblastech.

Sekce Pojištění & Risk Managementu vznikla v roce 2012, a to přidělením licence ČNB jak pro pojišťovacího makléře, tak i pro pojišťovacího agenta. Činnost se zaměřuje na tvorbu a správu pojistných programů klientů z oblasti průmyslu, zdravotnictví, veřejné správy i podnikatelského sektoru. Na pojistném trhu je společnost Moraviatel a.s. vnímána jako specialista na pojištění holdingů a skupin, kdy umí a zvládá nastavení všech složitých procesů, tak aby správa pojištění byla pro tyto klienty jednoduchá, přehledná a likvidace škodných událostí maximálně účinná.

Nedílnou součástí správy pojistného programu je i Risk management a to jak před sestavením pojistného programu, tak i v jeho průběhu, kdy provádíme také stanovení míry rizika a jejich ošetření pojištěním při obchodních závazcích, kontraktech, investičních akcích, přepravě hotových výrobků nebo vlastních věcí atd.

Součástí práce pojišťovacího makléře je také podíl na sociálních aktivitách klienta a to ve správě benefitních programů pro zaměstnance, občanská pojištění, hypotéky a zajišťujeme školení Finanční gramotnosti, konsolidace úvěrů případně kroky k oddlužení.

Zkušenosti jak týmu průmyslového pojištění, tak i týmu občanského pojištění jsou více jak 18-ti leté. Naši zaměstnanci se na pojistném trhu jak v ČR, tak i na Slovensku pohybují již od roku 1997 a dlouhodobě působili v předních makléřských firmách.


Telekomunikační sekce – tato druhá sekce, zahájila svou činnost již v roce 2010 jako virtuální mobilní operátor, který pro své klienty zajišťuje služby v oblasti levného volání a dat. V současné době je tato činnost prováděna v Sekci TELCO, kdy na telekomunikačním trhu vystupuje pod obchodní značkou EMTÉČKO (www.emtecko.cz).